Turistika - K nezapomenutelným zážitkům patří výšlap po naučné stezce Bílé Opavy, výstup na nejvyšší horu Praděd. Nejkrásnější a nejpoutavější stezkou je naučná stezka Velkou kotlinou. Dalším tipem k výletu může být výstup na Petrovy kameny na hlavním hřbetu Hrubého Jeseníku. Se skalami na Petrových kamenech je spjata řada pověstí. Při čarodějnických procesech v 17. století byly kameny označovány jako místo čarodějnických sabatů, údajných schůzek čarodějnic s ďáblem.

Cykloturistika - Jeseníky jsou jednou z významných moravských cyklistických oblastí. Nabízejí horské terény, po běžeckých trasách lze vystoupat i na nejvyšší horu Moravy do téměř patnácti set metrů nad mořem. Odměnou jsou úžasné panoramatické výhledy.

Samotná chata se nachází na rozcestníku dvou cyklotras.

Výlety - K zajímavým výletům může patřit i návštěva lázeňského města Karlova Studánka, kde se dnes léčí nemoci dýchacích cest a pacienti mohou využít sedmi pramenů železité kyselky. Dalším tipem krásně stráveného dne může být návštěva zámku v Bruntále, města Velké Losiny s termálním koupalištěm.

Jízda na koních - Milovníci koní a jízdy na koni mohou navštívit Stáj Amír v Rudné pod Pradědem (4km),kde si mohou domluvit jízdu na koni.